Rėmėjai

Sukurta
Galerija

Oskaro Koršunovo teatras

šokio spektaklis pagal Antonio Vivaldi ir Saint–Saenso muziką

Choreografė ir kostiumų dailininkė ‒ Anželika Cholina.

 

Dalyvauja 36 artistai: aktoriai, Muzikos akademijos studentai ir Vilniaus baleto mokyklos mokiniai.

 

Trukmė ‒ 1 val.

Premjera ‒ 1999 m. lakričio 24 d.

Apie spektaklį

Teatre ir kine daug kartų mėginta papasakoti tragiškus likimus menininkų, kuriuos sugniuždė negailestinga rampų šviesa. Anželikos Cholinos spektaklyje ši banali tema banalia nevirsta dėl išradingos kompozicijos, lakoniško ir įtaigaus vaizdinio sprendimo, hipnotizuojančios veiksmo dinamikos.

@ Paulius Gasiūnas

Siužetas

Spektaklio istoriją pasakoja trys Mūzos–Šlavėjos, keliasdešimt Pamišusių merginų ir iš žalio kiaušinio išsiritusi mažutė Juodoji gulbė. Personažų apibūdinimai sąlygiški, tad kiekvienas žiūrovas gali juos identifikuoti savaip.

Beveik viso spektaklio metu parodijuojama klasikinio baleto estetika. Jau pati spektaklio pradžia primena garsiojo baleto muzikos kūrėjo Cesareso Pugni „Pas de Quatre“ uvertiūrą. Tik vietoj keturių šokėjų scenoje pasirodo trys. Baltasis trio supriešinamas su mase keistų juodais apdarais vilkinčių būtybių besiplaikstančiomis kasomis, kurios iššokuoja iš už kulisų ilga virtine.

Choreografės gebėjimas kompoziciškai suvaldyti didelė šokėjų masę pasigėrėtinas. Bene pirmą kartą profesionaliai scenai skirtame repertuariniame spektaklyje greta aktorių profesionalų pasirodo ir moksleiviai bei studentai. Šiame masiškume galima įžvelgti ironišką choreografės norą konkuruoti su „Didžiuoju baletu“ („Grand Ballet“), pranokti klasikinio „baltojo“ baleto šedevrais tapusias gulbių ar šešėlių masines scenas.

 

Repertuaras

Artimiausiu metu spektaklis nebus rodomas.

Sukurta