Rėmėjai

Sukurta
Galerija
ŽIŪRĖTI VIDEO

Šokio spektaklis F. Dostojevskio romano motyvais pagal G. Kančeli muziką

Choreografė – Anželika Cholina.

Scenografas – Marijus Jacovskis.

Kostiumų dailininkė – Olga Filatova.

Šviesų dailininkas - Tadas Valeika.

 

SOLISTAI

Myškinas – Donatas Švirėnas

Nastasja Filipovna – Beata Molytė

Rogožinas – Rokas Spalinskas

Aglaja – Audronė Dirsytė 

 

Trukmė – 2 val. 20 min. su pertrauka

Premjera – 2017 m. rugsėjo 18 d.

Vienas žymiausių rusų rašytojo Fiodoro Dostojevskio (1821–1881) romanų  – Idiotas – naujai atgimė Lietuvos teatro scenoje. Spektaklio režisierės - choreografės Anželikos Cholinos išverstas į subtilią šokio kalbą, šis kūrinys naujai prabilo apie aktualiausius dabarties klausimus, naikinančius žmogaus individualumą. 

"Dabartinis laikas atėmė iš žmogaus savojo "aš" pojūtį, dėmesį ir pagarbą savo individualumui.  Mes dažnai nesugebame pamatyti šviesos nei savyje, nei kitame.  O jei ir pavyksta tai padaryti, šiandien tai greitai yra įvardinama kaip keistumo apraiška.  Žmogus tarsi neteko savo teisių, nebegali būti kitoks”  – A. Cholina.

Šia prasme prieš 150 metų parašytas F. Dostojevskio "Idiotas" tampa visiškai šiuolaikiška literatūrine medžiaga. Pagrindinis šios istorijos veikėjas kunigaikštis Myškinas tampa žmogiškumo įsikūnijimu, per kurį Dostojevskis parodo kas gali atsitikti, kai toks žmogus susiduria su visuomene. Myškino "idiotizmas" dažnai susiduria su visuomenės normomis, taip parodomas kunigaikščio naivumas. Deja, "idiotas" negali išgelbėti savęs nuo visuomenės ir galiausiai išprotėja.

A|CH spektaklyje “Idiotas” pasitelkiant šokio kalbą atveriamos šios  be galo jautrios visuomenės ir žmogiškumo žaizdos. Ieškoma atsakymų į vieną opiausių šio laikmečio klausimų: “Ar šiuolaikinis žmogus prarado galimybę būti savimi? Ar dar galima jį išgelbėti?

Myškino vaidmenį atliekantis aktoriaus Donato Švirėno manymu žmogaus stipriausias raumuo yra širdis. “Tik problema ta, kad visais laikais žmonės turėjo skirtingas širdis: vienus vadiname beširdžiais, kiti turi ją labai plačią, dar yra sudaužytos širdys, vieniem širdį skauda, o kitų - džiaugiasi. Mano personažas turi labai atvirą širdį, į kurią įsileidžia visus, nepaisant laikmečio, kultūros ir visuomenės normų. Ir tik nuo pačio žmogaus priklausys ar jis taps geresniu, ar sumindžios ją”, svarsto Donatas.

 

“Spektaklis, tai lyg karas, kai tu privalai užkariauti žiūrovą, o "Idioto" "įgula" yra labai talentinga, stipri, turinti tuos ginklus, kurių reikia pergalei pasiekti... Taigi belieka jausti, matyti partnerį, girdėti muziką, bei teisingai padaryti užduotus uždavinius”, teigia pagrindinį Myškino vaidmenį atliekantis aktorius Donatas Švirėnas.

Repertuaras

Spektaklio rodymas kol kas nėra numatytas.

 

Sukurta