Rėmėjai

Sukurta
Galerija
Žiūrėti video

Valstybinis Maskvos J. Vachtangovo teatras

Šokio spektaklis pagal klasikinių baletų muziką „Vyrai ir moterys (arba scenarijai pagal kuriuos gyvena žmonės)

Choreografė – Anželika Cholina.

Scenografas – Marijus Jacovskis.

Kostiumų dailininkas – Juozas Statkevičius.

Šviesų dailininkas – Tadas Valeika.

Repetitorė – Živilė Baikštytė.

 

Vaidmenis sukūrė Vachtangovo ir Tabakovo teatrų 10-ies aktorių trupė.

 

Moterys

Ania Čipovskaja, Lada Čiurovskaja, Anastasija Domskaja, Ksenija Kubasova, Adelina Gizatulina.

 

Vyrai

Dmitrij Endalcev, Aleksandr Konstantinov, Dmitrij Gudočkin, Denis Samoilov, Pavel Judin.

 

Trukmė – 2 val. 10 min. su pertrauka

Premjera – 2015 m. spalio 7 d.

2018 m. liepos 13 dieną Lietuvoje gastroliuos Maskvos J. Vachtangovo teatras su Anželikos Cholinos šokio spektakliu “Vyrai ir moterys” (arba scenarijai pagal kuriuos gyvena žmonės).

 

Choreografė Anželika Cholina

“Šis spektaklis – fantazija Meilės tema, tragiškoji komedija, kuri suausta iš mano stebėjimų. Aš jį pavadinau “Vyrai ir moterys” dėl to, kad spektaklis yra būtent apie vyrus ir moteris. Man norėjosi atsakyti į klausimą, kodėl žmonių santykiuose niekas neįvyksta iki galo, kodėl tiek daug sugriautų sąjungų ir sulaužytų likimų? Spektaklyje vaidinamos vyrų ir moterų meilės istorijos nuo jų užgimimo akimirkos, kupinos tyrumo, tikėjimo ir meilės iki jų žemiškojo gyvavimo pabaigos, kuomet jausmai, kurių jie ieškojo, surado ir išgyveno – miršta.

Meilė – tai ne viską žadantis romantiškas jausmas. Tai susidūrimas dviejų skirtingų prigimčių, moteriškosios ir vyriškosios. Didžiulė santykius griaunanti jėga yra žmogaus EGO, todėl meilė dažnai atneša žmonėms tik skausmą. Vyrams ir moterims reikia mokytis būti kartu ir iki galo kautis už savąją meilę, net ir tada, kai jų prigimtinis nesuderinamumas tampa nepakeliamas.”

Atsiliepimai

“Spektaklis nėra sukurtas pagal literatūrinį kūrinį. Tiesiog moterys, tiesiog vyrai, tiesiog jų bandymai suprasti vieni kitus ir būti kartu, arba nebūti kartu... Bandymai suprasti meilę, priimti ją, gyventi ja, tiesiog gyventi. Tyro vandens scenos iš gyvenimo, kur atpažįsti ir save, ir draugus, ir jų pažįstamus. Santykių gyvenimas nuo gimimo iki paskutinių dienų, skirtinguose jų etapuose toks kintantis priklausomai nuo emocijų lygmens, aistrų, pergyvenimų, rūpesčių. Ir kaip daug galima perteikti su muzika ir plastika! Atskira padėka už humoro dozę (būtent tai man norėjosi atrasti šiame spektaklyje)!”

Jana Motovilova

 

“Anželika Cholina sukūrė labai gražų, šmaikštų, įdomų spektaklį su toli gražu nepaprasta choreografija, kurią jaunieji aktoriai atlieka nepriekaištingai! Baleto artistai pavydėtų. Dar daugiau: aktoriai vaidina subtilias psichologines istorijas! Puikus spektaklis!”

Elena Afrina

 

“Visa tai apibūdinama nuostabiu žodžiu Teatras”.

Larisa Kanevskaja

 

Vienintelis spektaklis

2018 m. liepos 13d. 20:00 Palangos koncertų salėje.

 

Darbą Maskvoje A. Cholina pradėjo dar 2008 metais, debiutavo Maskvos J. Vachtangovo teatre su šokio spektakliu “Moterų krantas”, vėliau sekė “Ana Karenina” ir “Otelas”. Visus šiuos spektaklius Lietuvos žiūrovai turėjo galimybę pamatyti 2015-ųjų rudenį. Ketvirtoji premjera “Vyrai ir moterys” bus pristatoma Lietuvoje liepos 13 d. Palangoje. Visi spektakliai Maskvoje yra sulaukę didžiulio tiek žiūrovų, tiek ir teatro kritikų dėmesio, kurie choreografę apibūdina, kaip “scenoje tveriančią stebuklą”.

 

TV reportažas (rusų kalba).

Sukurta