Rėmėjai

Sukurta
Galerija
Žiūrėti video

ŠOKIO SPEKTAKLIS A. Puškino apsakymo ir M. Čaikovskio operos libreto motyvais pagal P. Čaikovskio, S. Rachmaninovo ir S. Prokofjevo muziką

Režisierė ir choreografė — Anželika Cholina

Scenografas — Marijus Jacovskis 

Kostiumų dailininkė — Olga Filatova 

Šviesų dailininkas - Tadas Valeika

Grimo dailininkė - Dalia Žakytė

Garso režisierė - Kristina Juškevičiūtė

 

Šoka

Germanas - Jonas Laucius 

Grafienė - Beata Molytė

Liza - Olesia Šaitanova 

Kunigaikštis Jeleckis - Rokas Spalinskas 

Polina - Sandra Lavrenovaitė 

Ema Lavrenovaitė

Neila Lavrenovaitė

 

Premjera - 2021 liepos 12 Kaune Girstučio rūmuose

 

Spektaklio Mecenatai

Birių Krovinių Terminalas

Ferticonta

 

Projektą finansuoja

Lietuvos Kultūros Taryba

Spektaklis

“Pikų dama” - tai paslaptingiausias ir mistiškiausias Aleksandro Puškino kūrinys. Originalūs režisūriniai sprendimai ir kupina emocijų šokio kalba, suteikia Anželikos Cholinos spektaklio traktuotei dar daugiau dramatizmo ir įtampos. Spektaklyje išradingai kuriami personažų likimai, o Germano istorija žiūrovams atsiskleidžia visai netikėtu rakursu - Pikų dama tampa ne tik lemtinga korta jo likime…

 

“Aistra lošimams yra pati stipriausia iš aistrų...”, - sakė A. Puškinas.  Garsioji kūrinio frazė: “trejukė, septynetas, tūzas” girdėta net ir tiems, kas nežino tragiškos Germano lemties.

@ Dmitrijus Matvejevas

Germano likimas - romantizuotos atsitiktinės sėkmės rankose, kuri neturtingo karininko galvoje žadina viltį pažaboti kaprizingą Fortūną. Jis įtiki, kad iš senosios Grafienės sužinojęs trijų kortų paslaptį, atvers neribotos sėkmės ir laimės klodus. O tai jam padės paaukštinti savo statusą visuomenėje, pakilti karjeros laiptais ir tokiu būdu sulaukti trokštamo mylimos moters dėmesio. Germano viduje grumiasi išskaičiavimas ir azartas. 

Grafienė – mistinis spektaklio personažas. Ji - ir Germano auka, ir ta jėga, su kuria Germanas žaidžia, pradžioje kurdamas savo žaidimo strategiją, o pabaigoje tapdamas savo paties sukurto žaidimo auka.

Netikros viltys, mintys apie lengvą sėkmę, asmeninės laimės troškulys, sutirštinant atsitiktinumo vaidmenį žaidime ir juo pasikliaujant - ištisoms kartoms azartinius žaidimus pavertė pavojingiausiu užsiėmimu.

 

Premjera

2021 Liepos 12 Kaune, Girstučio rūmuose; 

2021 Liepos 18-19 Vilniuje, Valdovų rūmuose; 

2021 Liepos 23 Palangoje, Koncertų salėje; 

2021 Rugpjūčio 4 Šiauliuose, XVIII tarptautiniame Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalyje.

Sukurta