Rėmėjai

Sukurta
ŽIŪRĖTI VIDEO

Šokio spektaklis W. Shakespeare'o tragedijos motyvais pagal J. Adams'o ir kitų šiuolaikinių kompozitorių muziką

Choreografė – Anželika Cholina.

Scenografas – Marijus Jacovskis.

Kostiumų dailininkai – Vida Simanavičiūtė ir Aleksandras Pogrebnojus.

Šviesų dailininkas - Tadas Valeika.

Repetitorės - Živilė Baikštytė, Anastasija Korolkova.

 

SOLISTAI

Otelas – Valerij Suanov

Dezdemona – Karina Krysko-Skambinė

Jagas – Martynas Kavaliauskas

Kasijus – Tomas Legenzovas, Donatas Bakėjus

 

Trukmė – 2 val. 20 min. su pertrauka

Premjera – 2016 m. rugsėjo 6 d.

Vienas ryškiausių Anželikos Cholinos darbų - šokio spektaklis “Otelas” - sugrįžta į Lietuvos teatrų scenas.  Spektaklis 2006 metais buvo apdovanotas aukščiausiu teatro apdovanojimu “Auksiniu scenos kryžiumi”, tačiau Lietuvos publika turėjo galimybę pamatyti vos dešimtį šio spektaklio pasirodymų.  2013 metais pastatytas Maskvos J. Vachtangovo teatre ir pelnė premiją “Teatralo žvaigždė”.

Prabėgus dešimčiai metų vienas geriausių Anželikos Cholinos darbų vėl atgimsta scenoje. Choreagrafės manymu, norint papasakoti dramatišką Otelo istoriją reikia stiprių, talentingų ir brandžių asmenybių, kurių paieškos tęsėsi ne vienerius metus. Galiausiai pavyko surinkti stiprią trupę, todėl spektaklio atgimimas pagaliau tapo realus.

Viljamo Šekspyro „Otelas“ yra sunkiai šokiu suvaldoma medžiaga. Pasaulyje pagal šią tragediją sukurti vos keli šokio spektakliai. Nepaisant to Anželika Cholina jau antrą kartą Lietuvos publikai dovanos šią jaudinančią šokio dramą. 

ANŽELIKA CHOLINA

"Teatre man norisi kalbėti apie meilę, santykius ir žmonių likimus, todėl išsirinkau “Otelą” – Viljamo Šekspyro kūrinį, kuriame jis papasakojo baisią, iš tiesų sukrečiančią žmogaus tragediją, kuris nužudė sau brangiausią būtybę ir prarado bet kokį gyvenimo tikslą.

Man norisi pažadinti siaubo jausmą stovint prieš baisią klaidą, nusiklatimą, prie kurio atėjo garbingas, patiklus ir geras žmogus apakintas pavydo.  Norisi parodyti, kaip tyriausios sielos žmogus gali susipainioti šmeižto tinkluose, kaip jis, galvodamas, kad kovoja už dvasinę švarą, nužudo savo nekaltą, mylimą žmoną, nubausdamas pats save už tai, kad pasidavė beprotybei”.

Repertuaras

Spalio 27 - Girstučio kutūros centre, Kaune

Lapkričio 22 - Panevėžio bendruomenių rūmuose

 

Sukurta