Rėmėjai

Sukurta

naujienos

2 / 04 / 2024

Fenomenali sėkmė: į „Jaunystę“ plūsta tūkstančiai žiūrovų ir didmiesčiuose, ir regionuose

22 tūkstančiai – tiek žiūrovų per kelis mėnesius nuo premjeros praėjusių metų liepą jau pamatė režisierės ir choreografės Anželikos Cholinos naujausią spektaklį „Jaunystė, arba scenarijai pagal kuriuos gyvena tėvai ir vaikai. Iki sezono pabaigos šį šokio spektaklį, kuriame kartu su profesionaliais, gerai žinomais šalies šokėjais vaidmenis kuria ir jaunieji artistai, pamatys dar keturi tūkstančiai. 

@ Martynas Aleksa

Nuo Klaipėdos iki Rokiškio, nuo Alytaus iki Mažeikių, nuo Birštono iki Šiaulių – „Jaunystė“ nepalieka abejingų nei didmiesčiuose, nei regionuose, o vos paskelbiami nauji gastrolių miestai ir datos iškart sulaukia ažiotažo – visi iki šiol vykę spektakliai, o jų per aštuonis mėnesius parodyta net 31, išparduoti iki paskutinės vietos. Analogiška sėkmė su ženklu „išparduota“ lydi ir kitus A. Cholinos statytus ir šiuo metu rodomus spektaklius. 

Naujausio ACH teatro spektaklio sėkmę liudija ir ką tik paskelbti didžiausios bilietų platinimo platformos „Bilietai.lt“ praėjusių metų pardavimų rezultatai – populiariausių 2023 m. šokio spektaklių kategorijoje „Jaunystė“ užėmė pirmąją vietą. 

Apie daugelį metų nesikeičiantį siekį atnešti aukštąjį scenos meną iki kiekvieno, ne tik pas sostinės žiūrovus, kalba teatro vadovės, joms antrina ir ACH teatro gastrolių partneriai skirtinguose Lietuvos miestuose – čia A. Cholinos spektakliai visada laukiami, o ištikimybė regionų žiūrovams ilgainiui tapusi ACH teatro vizitine kortele. 

 

Išsamiau skaitykite 15min.lt

10 / 11 / 2023

Anželikos Cholinos teatre šoka ne tik profesionalūs baleto artistai: „Turiu uoslę talentus atpažinti iš tolo“

@ Tomas Ivanauskas

Pastebėti talentą ir jį atskleisti nepriklausomai nuo to, ar žmogus yra baigęs akademinio baleto studijas, – choreografė Anželika Cholina sugeba išmokyti šokti net ir niekada nešokusius. Jos šokio spektakliuose nuo seno įspūdingus vaidmenis kuriantys dramos aktoriai, dainininkai ir net sportininkai, sutikę pasidalinti savo įspūdžiai apie darbą su garsia režisiere, vieningi: A. Cholinos metodika – unikali, o gauta darbo su ja patirtis – neįkainojama ir juos stipriai transformavusi. 

Pati ACH šokio teatro įkūrėja įsitikinusi, kad svarbiausia – talentas ir tinkamo paruošimo paslaptis. „Menišką sielą, iki tol nieko bendra su šokiu neturėjusią, per savo ilgą kūrybos kelią teatre atrasti, suformuoti ir išleisti į pagrindinį vaidmenį teko ne vieną. Turiu uoslę iš tolo atpažinti talentingus žmones, - apie darbo su neprofesionaliais šokėjais pasakoja A. Cholina. – Tada provokuoju juos, o taip pat ir save pačią mesti iššūkį scenai, prisiimdama pilną atsakomybę už jų gabumų suformavimą ir atskleidimą iki to momento, kai jie jau savarankiškai, kaip profesionalai, patys pradeda kalbėti šokio kalba.“  

 

Išsamiau skaitykite 7 meno dienose

18 / 08 / 2023

Talentu šokti apdovanotiems vaikams – Anželikos Cholinos bilietas į didžiąją sceną

„Gabumais apdovanoti jaunieji baleto šokėjai didžiąją sceną gali patirti jau dabar, net negaudami formaliojo meninio išsilavinimo ir ateityje galbūt net neketindami tapti diplomuotais baleto šokėjais – šiais laikais talentai atsiskleidžia ir privačiose baleto mokyklose, tereikia juos pastebėti ir išsiugdyti, - įsitikinusi režisierė-choreografė Anželika Cholina. Jos naujausiame šokio spektaklyje „Jaunystė arba scenarijai pagal kuriuos gyvena tėvai ir vaikai, kurį premjerinio turo per Lietuvą metu ką tik pamatė per šešis tūkstančius žiūrovų, šalia suaugusių artistų rimtus, dramatinius vaidmenis šoka ir jaunieji talentai, kuriems – vos po 11-14 metų. Jų dvylika, ir visi jie – iš pernai ACH teatro įsteigtos Meistriškumo klasės, kurioje patyrę baleto pedagogai augina ir scenai ruošia jaunuosius šokėjus, nebūtinai planuojančius savo karjerą sieti su profesionaliu baletu ir ateityje galbūt ketinančius rinktis alternatyvias, „žemiškas“ profesijas.

„Tai yra unikali galimybė turėti dvi profesijas – tuo pat metu būti ir mene, ir kitoje, su menu galimai nesusijusioje profesijoje – tapti mediku, ekonomistu, architektu, kuo tik nori, - sako A. Cholina. – Mano teatre visais laikais šokdavo ir nemažai neprofesionalų, kurie yra gabūs šokiui – teisingai paruošus, scenoje jie gali daryti stebuklus…“

 
Išsamiau skaitykite 15min.lt
2 / 08 / 2023

Misija – paliesti sielas: Cholinos premjeros stiprų poveikį žiūrovams patvirtino ir emocijų matavimo tyrimas

„Mano misija ir kūrybos esmė ‒ paliesti žiūrovų sielas, ‒ ne viename interviu yra sakiusi choreografė, šokio teatro ACH įkūrėja Anželika Cholina, ir pastaroji jos teatro premjera „Jaunystė yra ryškus įrodymas, koks stiprus gali būti meno emocinis poveikis žiūrovams. Atlikus žiūrovų emocijų matavimo testą prieš ir po vieno iš premjerinių spektaklių, paaiškėjo, kad naujausias A. Cholinos darbas apie tėvų ir vaikų santykius sukėlė intensyvias emocines reakcijas ‒ po spektaklio, net 90 procentų žiūrovų emocijų buvo aukšto pokyčio kategorijoje, o tarp jausmų dominavo džiaugsmas ir net euforija, nors šoktelėjo ir susimąstymas bei liūdesys.

Psichologė Ieva Šapalaitė (Mindletic)

Tyrimą premjeroje Palangoje atlikusio psichinės sveikatos stiprinimo projekto „Mindletic“ viena vadovių, psichologė Ieva Šapalaitė neabejoja  duomenys rodo gilų ir teigiamą „Jaunystės“ poveikį žiūrovų emocijoms ir savijautai, ir toks spektaklio paveikumas yra vienas ryškiausių lyginant su kitais Lietuvoje jos komandos atliktais meninių patirčių tyrimais. I. Šapalaitė pateikė ir detalesnį šios ACH teatro premjeros paveikumo fenomeno paaiškinimą. 

 
Išsamiau skaitykite LRT.LT
16 / 07 / 2023

Prieš premjerą – A.Cholinos interviu psichologui P.Rakštikui: „Visi spektakliai – mano pačios išgyvenimų laboratorija“

@ Martynas Aleksa

Jau ateinančią savaitę premjeriniu pasirodymu Kaune savo kelionę per Lietuvą ir į žiūrovų širdis pradės Anželikos Cholinos teatro ACH šokio spektaklis „Jaunystė, arba scenarijai pagal kuriuos gyvena tėvai ir vaikai. Jį choreografė šįkart statė remdamasi ne literatūra, o savo pačios išgyvenimais ir ilgamečiu aplinkinių, ypač vaikų, stebėjimu, taip pat laiškais, kuriuos jai anonimiškai parašė spektaklyje šokantys jaunieji artistai.

Didžiosios premjeros išvakarėse A.Cholina apie spektaklio gimimą ir scenoje netrukus sprogsiančią tėvų ir vaikų santykių dramą kalbėjosi su žinomu psichologu, sąmoningumo mokytoju ir trijų vaikų tėvu Pauliumi Rakštiku. Atsakydama į profesionalaus psichologo klausimus, A.Cholina leidosi į ekskursiją po tėvų ir vaikų santykius bei savo pačios vaikystę, neslėpdama, kad visi jos spektakliai – tai savotiška jos pačios išgyvenimų laboratorija, o šis – ypatingai.

 

Išsamiau skaitykite Verslo žiniose

22 / 06 / 2023

Laukti liko nedaug

Naujasis Anželikos Cholinos šokio teatro spektaklis „Jaunystė“ palies kiekvieną – per šokį perteiktuose vaikų ir tėvų santykiuose save atpažinsime visi iki vieno. 

© Karina Mečkovska

Dvidešimt vienas artistas, taip pat ir jaunieji talentai, šešių šeimų istorijos, trys skirtingi šokio žanrai, du labai artimi, bet dažnai vienas kito nesuprantantys pasauliai – vaikų ir tėvų, kurie susidurs scenoje skambant galingai Johano Sebastiano Bacho muzikai. 

Psichologinė tragikomedija, kuriai suprasti nereikės žodžių, – viską papasakos šokis. Laukti liko nedaug. 

20 / 06 / 2023

Anželika Cholina savo kūrybą pristatė meistrų galoje Paryžiuje

Praėjęs savaitgalis atvertė ypatingą Lietuvos baleto istorijos puslapį – pasauliniame baleto meistrų gala koncerte Paryžiuje, kelių tūkstančių žiūrovų akivaizdoje, du vakarus iš eilės rodytas ir ilgomis ovacijomis pasitiktas choreografės Anželikos Cholinos specialiai šiam renginiui statytas duetas.
© Greta Cholina
A. Cholinos ruoštą numerį „Joyaux du ballet“ (liet. – baleto brangakmeniai) Paryžiaus Palais des Congrès de Paris koncertų rūmuose, o vėliau ir renginyje Belgijoje šoko vedantieji solistai iš Slovakijos nacionalinio teatro – primabalerina Olga Čelpanova ir primarijus Kristianas Achbergeris. Su garsiais artistais A. Cholina repetavo Slovakijos sostinėje Bratislavoje, vėliau Vilniuje, o praėjusį savaitgalį išleido juos ir į Paryžiaus sceną, kurioje žiūrovai išvydo keliolikos minučių jausmingą ir dramatišką duetą. Gala koncertas Prancūzijos sostinėje – tai parodomasis meistriškumo renginys, į kurį suvažiuoja šokio profesionalai iš viso pasaulio, baleto elitas – tiek šokėjai, tiek choreografai.
 
Plačiau skaitykite: LRT.lt
Video
14 / 03 / 2023

Premjera!

@Viktorija Vaišvilaitė-Skirutienė

Skubame pasidalinti, kad šią vasarą mūsų teatro gerbėjus pakviesime į naują šokio spektaklį JAUNYSTĖ.

Anželika Cholina: Man visada buvo įdomu priartėti prie tiesos apie gyvenimą, tyrinėti įvairias santykių tarp žmonių formas.  Pajutau, kad jau subrendau šokio kalba pakalbėti ir apie sudėtingiausią bendravimo tarp žmonių formą — tėvų ir vaikų santykius.

JAUNYSTĖ arba scenarijai pagal kuriuos gyvena tėvai ir vaikai - tragedijos ir komedijos lydinys. Šokio spektaklis pasakos penkių skirtingų šeimų gyvenimo peripetijas, paradoksus ir konfliktus tarp vaikų, esančių tikroje fizinėje jaunystėje, apipintoje kompleksais, baimėmis, nerimu, fobijomis ir “amžinoje jaunystėje” užsilikusių tėvų, kurie dažnai negirdi ir nemato savo vaikų, negeba būti sąmoningais, besąlygiškai mylinčiais, kuria traumines patirtis ir koduoja savo atžalas būti problematiškais ir nelaimingais...

Pirmą kartą pastatyme dalyvaus vaikai ir susipins net trys šokio žanrai: klasikinis baletas, šiuolaikinis-modernus šokis ir gatvės šokiai."

23 / 12 / 2022

Kviečiame žiūrėti filmą!

Anželika Cholina:

Su dideliu džiaugsmu dalinuosi dokumentiniu filmu, kuris buvo kuriamas beveik du metus ir buvo parodytas per LRT plius Anželikos Cholinos šokio teatras 22-ojo gimtadienio proga.

Dėkoju savo sesei, filmo prodiuserei Greta Cholina už idėją, Lietuvos kultūros taryba už finansinę projekto paramą ir ypač režisieriui Eimantas Belickas bei operatoriams Valdas Jarutis ir Julius Žalnierukynas už meistriškai perpintus praeities momentus su dabartimi ir įamžintas kūrybinio proceso akimirkas vykusias Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla ir Kauno valstybinis muzikinis teatras.

Ačiū visiems filmo dalyviams ir malonios peržiūros!"

Filmo nuoroda #LRTPlius #dokumentinisfilmas #achteatrui22

7 / 12 / 2022

Dokumentinis filmas SUGRĮŽIMAI: Barbora, Jūra, Traviata

2022 gruodžio 22-ąją A|CH teatras švenčia savo 22-ąjį gimtadienį.

Šia proga sulaukėme ypatingos dovanos! 

SUGRĮŽIMAI: BARBORA, JŪRA, TRAVIATA

Režisierius Eimantas Belickas sukūrė dokumentinį filmą apie režisierės-choreografės Anželikos Cholinos 3 spektaklių kūrybinį kelią.

FILMO PREMJERA: gruodžio 22-ąją (ketv.) 19:00 per LRT plius.

Didžiausia padėka filmo režisieriui Eimantui Belickui ir visai jo komandai už ilgą ir nuoseklų dalyvavimą procese, daugybės repeticijų valandų fiksavimą ir sukurtą kūrėjo portretą.

Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba ir Anželikos Cholinos šokio teatras

Kviečiame žiūrėti!

Anonsas
21 / 03 / 2022

Žinutė lietuviams, priglaudusiems nuo karo bėgančias ukrainiečių šeimas!

@Karina Meck

Balandžio 25d. 19:00 Girstutyje, Kaune, rodysime naujausią A|CH teatro šokio spektaklį “Pikų dama” ir dalį bilietų skirsime jūsų globojamoms šeimoms.

Tegul ši informacija, jūsų visų pagalba, pasiekia tuos, kam ji būtų aktuali, naudinga ir bent šiek tiek praskaidrintų ir atgaivintų nuo pastarųjų dienų įvykių išsekintas širdis ir protus.

Dėl nemokamų kvietimų registruotis el. paštu: teatras@ach.lt


#strongtogether #supportforukranians

17 / 12 / 2021

Parsivežėme nuoširdžius BRAVO iš Italijos

Esame laimingi, kad šiuo labai nepaprastu laiku mums pavyko padaryti neįmanomą, t.y. išvykti su 43 asmenų trupe į Italiją!

Mes pasirodėme įspūdingame 1841 m. Luciano Pavarotti teatre.  Šio teatro sienos prisigėrusios begalybės talentingų artistų pasirodymų. Mums buvo garbė prisiliesti prie jų ir tapti tokio išskirtinio teatro istorijos dalimi... Pristatę "Idiotą" Modenoje, keliavome į Vicenza, jau į šiuolaikinį teatrą.  Buvome pasitikti 1000 žiūrovų pilnutėlės salės.  "Ana Karenina" buvo sušokta jau 121-ąjį kartą ir palydėta griausmingomis ovacijomis.

Ačiū Italijai ir tariame iki greito pasimatymo!

"Idiotas" Modenoje

Projektą finansuoja
LIETUVOS KULTŪROS TARYBA

12 / 11 / 2021

Netrukus A|CH teatras gastroliuos Italijoje

Luciano Pavarotti Teatras Modenoje

Anželikos Cholinos šokio teatras gruodžio 10-15 dienomis lankysis Italijoje ir pristatys savo spektaklius "Idiotas" ir "Ana Karenina" įspūdinguose teatruose:

Gruodžio 12 d. 20:30 - "Idiotas" Luciano Pavarotti teatre, Modenoje

Gruodžio 14 d. 20:30 - "Ana Karenina" Teatro Comunale di Vicenza

Palinkėkite mums sėkmės!

Teatro Comunale di Vicenza

Projektą finansuoja

LIETUVOS KULTŪROS TARYBA

1 / 06 / 2021

Netrukus - PREMJERA!

Visai netrukus, mūsų teatro repertuaras pasipildys nauju pastatymu - "Pikų dama", kurio repeticijos nuosekliai vyko šiuo pandeminiu laikotarpiu.  

Džiaugiamės, kad šį spektaklį išvys žiūrovai, po ilgos pertraukos kviesime ištikimiausius savo gerbėjus į gyvą parodymą, gyvą teatrą.

@ Dmitrijus Matvejevas

A. Puškino apsakymo ir M. Čaikovskio libreto operai motyvais sukurtas spektaklis skiriamas balerinos Beatos Molytės, kuri scenoje atliks Grafienės vaidmenį, kūrybinės veiklos dvidešimtmečiui pažymėti.  Spektaklyje šoka išskirtinės charizmos Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro baleto solistai Jonas Laucius ir Olesia Šaitanova bei dainininkas Rokas Spalinskas.  

 

Kviečiame į spektaklius! Bilietus galima įsigyti Bilietai.lt.

Video
6 / 07 / 2020

Valstybės ordinas "Už nuopelnus Lietuvai" Karininko kryžius

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda Liepos 6-osios – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės dienos proga už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir už jos vardo garsinimą pasaulyje tarptautiniuose teatro festivaliuose, už savo kūrybą įprasminančią Lietuvos istorinį palikimą, valstybės ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžiumi apdovanojo šokio teatro vadovę, režisierę, choreografę Anželiką Choliną.  

Sveikiname!

26 / 11 / 2020

Dalinamės video įrašu ir unikaliomis akimirkomis

© Michail Logvinov
Kviečiame pamatyti choreografinės miniatiūros pasaulinę premjerą “Lizos monologas” pagal S.Rachmaninovo muziką iš Anželikos Cholinos kuriamo šokio spektaklio “Pikų dama”, kuri įvyko Maskvos Didžiojo teatro Istorinėje scenoje, baleto festivalio “Benois de la danse” Gala koncerte.
 
Choreografė - Anželika Cholina
Kostiumų dailininkė - Olga Filatova Kontrimiene
Šukuosenų ir grimo dailininkė - Dalia Žakytė
 
Germanas - Nojus Bartaška
Liza - Ana Buchovskaja
Kunigaikštis Jeleckis - Rokas Spalinskas
 
Spektaklį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Anželikos Cholinos šokio teatras.
Video
22 / 05 / 2019

Triumfas Didžiajame teatre Maskvoje

© Michail Logvinov

Anželika Cholina buvo pakviesta pristatyti 4 išstraukas iš savo spektaklių Baleto festivalyje ir tarptautinės baleto premijos Gala koncerte “Benois de la danse”. 

“Lizos monologas” iš būsimo a|ch teatro spektaklio “Pikų dama” Germanas - Nojus Bartaška, Liza - Ana Buchovskaja, Kunigaikštis Jeleckis - Rokas Spalinskas ( pasaulinė premjera )
Finalinė scena iš Vachtangovo teatro spektaklio “Ana Karenina” Ana - Anastasija Kuimova, Vronskis - Dmitrijus Solomykinas ir teatro aktorių trupė
“Jago monologas “, ištrauka iš Vachtangovo teatro spektaklio “Otelas” Jagas - Viktoras Dobronravovas, Dezdemona - Anastasija Kuimova ir teatro aktorių trupė
“Nastasijos Filipovnos ir Parfiono Rogožino duetas” su Olga Smirnova ir Valerijum Suanovu (pasaulinė premjera)

© Michail Logvinov

"Nastasijos Filipovnos ir Parfiono Rogožino duetas" iš spektaklio IDOTAS, teatro kritikų buvo įvardintas kaip ryškiausias, pirmąją vietą su dideliu atsiplėšimu nuo kitų dalyvių pelnęs Gala-koncerto numeris. 

 

http://balet24.ru/?p=24491

30 / 11 / 2018

Spektaklio "Idiotas" gastrolės J. Vachtangovo teatre

Lapkričio 26-29 dienomis A|CH teatras pasirodė Maskvos J. Vachtangovo teatro scenoje, du kartus pilnoje salėje buvo parodytas F. Dostojevskio "Idiotas".  Žiūrovai negailėjo plojimų ir šūksnių "Bravo!".

watch video
21 / 08 / 2018

Miuziklas nacionaline tema

@ Dmitrijus Matvejevas

Netrukus, didžiasias Lietuvos arenas sudrebins miuziklo "Mindaugas karalius" premjera.  Kūrėjų komanda stačiusi miuziklą "Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda" buriasi vėl, kad pažvelgti į didingą Lietuvos istoriją ir jos vedlius. 

 

Pagrindiniuose vaidmenyse:

Mindaugas – JERONIMAS MILIUS

Morta – JURGA ŠEDUIKYTĖ

Mortos sesuo – KARINA KRYSKO

Treniota – ROKAS SPALINSKAS

Andrius Štirlandas – ČESLOVAS GABALIS

Vaišvilkas – NOJUS BARTAŠKA

Tautvilas – TADAS JUODSNUKIS

Vismantas – POVILAS MEŠKĖLA

Popiežius – KOSTAS SMORIGINAS

Rygos vyskupas Mikalojus – DAINOTAS VARNAS

Anželikos Cholinos šokio teatro šokėjai

 

Lapkričio 10 d. - Klaipėda, Švyturio arena

Lapkričio 16 d. - Vilnius, Siemens arena

Lapkričio 25 d. - Kaunas, Žalgirio arena

Gruodžio 27 d. - Panevežys, Cido arena

 

Bilietai - Tiketa.lt

8 / 02 / 2018

Dėl bilietų grąžinimo

Dėmesio, mieli žiūrovai!

Pranešame, kad vasario 7 d. dėl pagrindinio atlikėjo traumos, po pirmo veiksmo buvo atšauktas spektaklis „IDIOTAS“. Dėl spektaklio metu patirtos traumos negalėjome tęsti antro veiksmo.

Informuojame, kad žiūrovai, kurie nori  susigrąžinti pinigus už bilietus, turi kreiptis el. paštu: info@bilietai.lt ir atsiųsti užpildytą pinigų grąžinimo formą. Prašymą rasite čia: http://www.bilietai.lt/file/id/34593

Pinigų grąžinimas už šį spektaklį vyks iki vasario 23 d.

Kasose pirkti bilietai taip pat gali būti grąžinami šiose BILIETAI.LT kasose (kasos darbuotojui privalote pateikti užpildytą pinigų grąžinimo prašymą, kurį rasite čia: http://www.bilietai.lt/file/id/34593 ):

1. „Forum Cinemas Vingis”, „Domino“ teatras, Savanorių pr. 7, Vilnius

2. VCUP, informacijos skyrius pirmame aukšte, Upės g. 9, Vilnius

3. Vilniaus mažasis teatras, Gedimino pr. 22, Vilnius

 

Atsiprašome už sukeltus nepatogumus.

1 / 07 / 2016

Monica Bellucci žiūrėjo mūsų spektaklį "Ana Karenina"!!!

Sekmadienį MONICA BELLUCCI apsilankė Trakų pilyje, kur stebėjo mūsų spektaklį. Didžiojo ekrano žvaigždė ANĄ KARENINĄ žiūrėjo su savo šeimos nariais. Tai buvo įspūdinga ir jaudinanti diena.  Niekad negalvojom, kad toks susitikimas gali apskritai nutikti.

© Gabrielius Jauniškis

Po spektaklio Monica Bellucci atėjo į užkulisius ir padėkojo trupei už reginį.  Artistams M. BELLUCCI kalbėjo: "Amazing, fantastic, wow! Very talented. It's an honour for me to be here and see this fabulous performance" (vert. Nuostabu, fantastiška, bravo! Labai talentinga. Man garbė būti čia ir pamatyti šį nepaprastą spektaklį).

2 / 07 / 2017

F. Dostojevskio "IDIOTAS"

@ Viktorija Vaišvilaitė

Vienas žymiausių rusų rašytojo Fiodoro Dostojevskio (1821–1881) romanų  – Idiotas – naujai atgimsta Lietuvos teatro scenoje.  Spektaklio režisierės - choreografės Anželikos Cholinos išverstas į šokio kalbą, šis kūrinys naujai prabyla apie aktualiausius dabarties klausimus, naikinančius žmogaus individualumą ir kartu suteikia viltį tiems, kurie dar “neparsidavė” šio laikmečio taisyklėms...

A|CH spektaklyje “Idiotas” pasitelkiant subtilią šokio kalbą atveriamos šios  be galo jautrios visuomenės ir žmogiškumo žaizdos. Ieškoma atsakymų į vieną opiausių šio laikmečio klausimų: “Ar šiuolaikinis žmogus prarado galimybę būti savimi? Ar dar galima jį išgelbėti? 

Spektaklyje skambės įspūdinga, dramatizmo kupina Gija Kančeli muzika.

Scenovaizdį kuria ilgametis choreografės bendramintis Marijus Jacovskis, spektaklio kostiumų dailininkė - Olga Filatova.

@ Viktorija Vaišvilaitė

Pagrindiniuose vaidmenyse:

Myškinas - aktorius Donatas Švirėnas

Nastasija Filipovna - baleto solistė Beata Molytė

Rogožinas - dainininkas Rokas Spalinskas

Aglaja - šokėjos Audronė Dirsytė / Aušra Krasauskaitė

Neįprasta ir spektaklio artistų sudėtis. A. Cholina įkūnyti kūrinio personažus pasirinko ne tik šokėjus, bet ir dramos teatro aktorius bei dainininkus. F. Dostojevskio personažai reikalauja  iš artisto begalinio dvasios gylio ir visiško atsidavimo. Taigi, ši įvairialypė spektaklio sudėtis leido  choreografei sukurti  itin įdomius, jautrius bei daugiasluoksnius vaidmenis.

 
Rugsėjo 18 - Kaune
Spalio 4 - Vilniuje
Spalio 28 - Klaipėdoje
 
Bilietai.lt
1 / 07 / 2016

"Otelo" PREMJERA Lietuvoje!

Vienas ryškiausių Anželikos Cholinos darbų - šokio spektaklis “Otelas” - sugrįžta į Lietuvos teatrų scenas.  Spektaklis 2006 metais buvo apdovanotas aukščiausiu teatro apdovanojimu “Auksiniu scenos kryžiumi”, tačiau Lietuvos publika turėjo galimybę pamatyti vos dešimtį šio  spektaklio pasirodymų.  2013 metais pastatytas Maskvos J. Vachtangovo teatre ir pelnė premiją “Teatralo žvaigždė”. 

© Dmitrijus Matvejevas

Prabėgus dešimčiai metų vienas geriausių Anželikos Cholinos darbų vėl atgimsta scenoje. Choreagrafės manymu, norint papasakoti dramatišką Otelo istoriją reikia stiprių, talentingų ir brandžių asmenybių, kurių paieškos tęsėsi ne vienerius metus. Galiausiai pavyko surinkti stiprią trupę, todėl spektaklio atgimimas pagaliau tapo realus.

Įsimintinus vaidmenis šokio spektaklyje sukūrė ypatingo talento artistai: Otelas - Valerijus Suanovas, Jagas - Martynas Kavaliauskas, Dezdemona - Karina Krysko, Kasijus - Tomas Legenzovas/Donatas Bakėjus. 

22 / 02 / 2016

Premjera Maskvos Didžiajame teatre

Vasario 18-21 dienomis Maskvos Didžiajame teatre įvyko operos "Katerina Izmailova" premjera. Sveikiname kūrėjus: režisierių Rimą Tuminą, scenografą Adomą Jacovskį, dirigentą Tugan Sochiev, choreografę Anželiką Cholina su premjera.

Daugiau informacijos: www.bolshoi.ru

11 / 02 / 2016

Maskvos Vachtangovo teatras vėl viešės Lietuvoje

Anželikos Cholinos kūrybinės veiklos 25-mečio retrospektyvos programa tęsiasi!

2016 m. balandžio 11- 13 dienomis Anželikos Cholinos šokio teatras  suteikia Jums unikalią galimybę pamatyti naujausią A. Cholinos premjerą, išleistą Maskvos J. Vachtangovo teatre šokio spektaklį „VYRAI IR MOTERYS” (arba scenarijai pagal kuriuos gyvena žmonės).

Šis spektaklis – tai šokio poema, jautrūs pamąstymai apie vyriškos ir moteriškos esybės skirtumus, apie meilę ir likimus.  Anželika Cholina čia atlieka ne tik režisierės-choreografės vaidmenį, bet yra ir libreto autorė, atidi stebėtoja, psichologė, filosofė. Šiame spektaklyje ji tiksliai žino ką nori pasakyti savo žiūrovui.

Penkios poros, dešimt skirtingų charakterių išraiškingai ir įtikinamai vaidina/šoka noveles apie meilę ir apie išdavystę, pavydą ir ištikimybę, aistrą ir varžymąsi.  Kai kurie epizodai sukelia žiūrovų supratimą ir palaikymą, kiti – užuojautą ir nuostabą.
Spektaklyje sutelpa visas judesio pasaulis, kuriame užgimsta nauja estetika, gracija, švelnus humoras ir aštrus groteskas.  Viskas pateikiamа išradingai, suvaidinama juvelyriškai tiksliai, be menkiausių netikslumų.  Žiūrovai sėdi nekvėpuodami,  palaimingai šypsodamiesi. 

Vieninteliai spektakliai:
Balandžio 11d. 19:00 Girstutyje, Kaune
Balandžio 12d. 19:00 Žvejų rūmuose, Klaipėdoje
Balandžio 13d. 19:00 Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, Vilniuje

Žiūrėti video
18 / 12 / 2015

A. Cholinai įteiktas Kultūros ministerijos aukščiausias apdovanojimas

Režisierei ir choreografei Anželikai Cholinai penktadienio vakaras tapo malonia staigmena. Pasibaigus miuziklo „Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės“ parodymui, jai buvo įteiktas Lietuvos kultūros ministerijos aukščiausias apdovanojimas profesionaliems menininkams „Nešk savo šviesą ir tikėk“.

Nei apie jai skirtą apdovanojimą, nei apie jo įteikimo ceremoniją savo veiklos dvidešimtpenkmetį šiemet švenčianti režisierė neturėjo nė menkiausio supratimo.

Pasibaigus miuziklui scenoje netikėtai pasirodė Lietuvos kultūros ministras Šarūnas Birutis. „Aš noriu pasveikinti ir padėkoti choreografei, režisierei, šokio mokytojai ir nuostabiam žmogui Anželikai Cholinai. Šiandien mes visi kartu švenčiame jos subtilios ir įkvepiančios kūrybos dvidešimtmetį. Jos talentas pražydo kartu su mūsų Nepriklausomybe. Įkvėpta laisvės, ji kuria intelektualią kultūrą nuo pirmųjų kūrinių iki šio grandiozinio muziklo. Anželika, jūs garsinate Lietuvos vardą svečiose šalyse ir keliate mūsų dvasią čia“, – įteikdamas juvelyrinę segę, kurios centre pavaizduotas aukso žirgas Pegasas, sakė Š.Birutis.

Skaitykite daugiau:

http://www.delfi.lt/pramogos/kultura/a-cholinai-garbingas-apdovanojimas-tapo-staigmena.d?id=69901266

Ceremonijos ištrauka
7 / 10 / 2015

Anželikos Cholinos premjera "Vyrai ir moterys" Maskvoje

Spalio 7-8 dienomis  J. Vachtangovo teatre choreografės A. Cholinos 4-ojo spektaklio premjera "Vyrai ir moterys" (arba scenarijai pagal kuriuos gyvena žmonės).  Spektaklio kūrėjai ilgamečiai bendraminičia: scenografas Marijus Jacovskis, kostiumų dailininkas Juozas Statkevičius ir šviesų dailininkas Tadas Valeika.  Įspūdingus vaidmenis sukūrė 10 aktorių trupė, kurie po spektaklių palydimi didžiulėmis ovacijomis.

Video reportažas: ČIA!

Spektaklis rodomas Vachtangovo teatro ką tik duris atvėrusioje Naujojoje scenoje.  

Daugiau informacijos: www.vakhtangov.ru

 

 

1 / 06 / 2015

Anželika Cholina švenčia kūrybinės veiklos 25-metį

Vienintelė ir išskirtinė galimybė pamatyti visus naujausius Anželikos Cholinos Maskvos Vachtangovo teatre sukurtus spektaklius.

 

Legendiniai, nepriekaištingai subtilūs, savo meistryste įkvepiantys šokio spektakliai:

"Otelas",

"Moterų krantas",

"Ana Karenina"                                                    spalio 20-23 dienomis Lietuvos nacionaliniame dramos teatre.

 

Taip pat, spalio 27 - gruodžio 26 dienomis, choreografė Anželika Cholina kviečia į įspūdingiausius savo spektaklius sukurtus didžiosiose Lietuvos scenose:

operetė “Madam Pompadur”,

baletas “Barbora Radvilaitė”,

šokio spektaklis “Ana Karenina”,

miuziklas “Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda”.

 

Bilietus platina BILIETAI.LT.


21 / 04 / 2015

"Ana Karenina" vienintelį kartą Trakų pilyje!

Trakų pilyje rugpjūčio 9-osios vakarą šokio kalba bus pasakojama milijonus skaitytojų visame pasaulyje kerinti istorija. Vienintelį sykį šioje istorinėje vietoje bus parodytas Anželikos Cholinos šokio teatro dviejų dalių spektaklis „Ana Karenina“. Vieną ryškiausių pastarųjų keleto metų Lietuvos scenos reginių Trakų pilies vidiniame kieme galės pamatyti tik tūkstantis žiūrovų.

@ Svetlana Batura
20 / 04 / 2015

"Dangus tau dovanojo aukštį" skambėjo Maskvoje

Režisierius Rimas Tuminas Maskvos J.Vachtangovo teatro scenoje prieš pilną žiūrovų salę vos neteko sąmonės, kai suvokė, kad jo vadovaujamo teatro aktoriai rusai uždainavo lietuviškai. Sveikindami su įteikta „Teatro žmogaus“ premija, jie netikėtai uždainavo ariją „Dangus tau dovanojo aukštį“ iš miuziklo „Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda“.

Šį siurprizą Teatro dienos renginyje sugalvojo ir paslapčia įgyvendino choreografė Anželika Cholina. Premijų "Teatro žmogus" ceremonijos režisierė Anželika Cholina pasakojo, kad paslaptį išlaikė iki paskutinės minutės: ne tik R.Tuminas neturėjo nė menkiausio supratimo, kas jo laukia per ceremoniją, bet ir teatro aktoriai besimokydami tekstą nežinojo, kam ir kodėl jį reikės dainuoti.

„Talentingą žmogų sunku nustebinti, nes jis pats įpratęs stebinti kitus. Bet šį kartą man pavyko – R.Tuminas buvo šoke, gerąja prasme.“, – sakė A.Cholina.

Ištrauka iš ceremonijos (dainos įrašas).

30 / 01 / 2015

Pirmasis A|CH teatro spektaklis

Prieš 14 metų, kaip tik šią dieną - sausio 30-ąją įvyko pirmasis, ką tik įsteigto A|CH teatro spektaklis.  Tai buvo šokio spektaklio "Tango in Fa" premjera, vykusi pilnoje Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro salėje.  

Pirmajame spektaklyje šoko aktoriai Dainius Kazlauskas, Rasa Samuolytė, Dainius Gavenonis, Dalius Jančiauskas, Darius Gumauskas, Indrė Pačėsaitė, Dovydas Togonidzė, Andrius Katinas, dailininkas Dainius Liškevičius, baleto artistė Živilė Baikštytė ir choreografė Anželika Cholina.

© Dmitrijus Matvejevas

Dėkojame visiems tą kartą mumis tikėjusiems ir padėjusiems, kad pirmasis nepriklausomo teatro spektaklis išvystų rampos šviesą ir pasiektų žiūrovų akis. 

Paskutinis spektaklis buvo parodytas 2010 m. gegužės 3d., tai buvo 105 spektaklis! Visus 105 spektaklius šoko tik Anželika Cholina, kiti artistai keitėsi. Paskutiniame spektaklyje jau šoko baleto artistai: Eglė Špokaitė, Martynas Rimeikis, Rūta Kudžmaitė, Donatas Bakėjus, Margarita Makejeva, Andrius Žužžalkinas, Nerijus Tauskus.

Šio spektaklio gyvavimo laikotarpyje, sudėtyje taip pat šoko: dainininkas Mantas Jankavičius, šokėjai: Giedrė Zaščižinskaitė, Aurimas Sibirskas, Marijanas Staniulėnas, Agnė Ramoškaitė, Marius Miliauskas, Mantas Daraškevičius, Aurelijus Liškauskas, Ričardas Jankelevičius.

 Šį spektaklį išvydo 67637 žiūrovai. Spektaklis gastroliavo po Lietuvą, taip pat buvo parodytas Kinijoje, Rusijoje, Danijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Vengrijoje, Liuksemburge, Didžiojoje Britanijoje.

8 / 12 / 2014

A. Cholinai Maskvoje įteikta premija - “Teatralo žvaigždė”

“Teatralo žvaigždė” – vienintėlis Rusijos apdovanojimas, turintis nepriklausomos teatrinės premijos statusą, kurią balsavimu skiria žiūrovai. Septintus metus iš eilės teikiamų premijų balsavime dalyvavo teatralai iš 85 pasaulio šalių. Maskvoje, gruodžio 1-ąją iškilmingos ceremonijos metu Anželikai Cholinai buvo įteikta premija už spektalį “Otelas”, metų geriausio muzikinio spektaklio nominacijoje. Šio spektaklio scenografas Marijus Jacovskis, kostiumų dailininkė Marija Danilova, šviesų dailininkas Tadas Valeika.

Premijų įteikimo ceremoniją buvo galima stebėti gyvai internetu. Kartu su choreografe apdovanojimo atsiimti į sceną pakilo ir jos pagrindinių vaidmenų atlikėjai Grigorijus Antipenko – Otelas ir Viktoras Dobronravovas – Jagas.  

 

Grigorijus Antipenko

“Labai ačiū Anželikai už jos kantrybę, nes jeigu ne jos kantrybė ir tikėjimas niekas nebūtų nutikę, ačiū už jos genealų režisūrinį sprendimą. Ačiū, Rimui Tuminui už suteiktą galimybę vaidinti spektaklį šioje garbingoje J. Vachtangovo scenoje. Ačiū žiūrovams už premiją!”

14 / 10 / 2014

"Ana Karenina" pirmą kartą UTENOJE!

Lapkričio 27d. Utenos gyventojai turės unikalią galimybę pamatyti šokio spektaklį "Ana Karenina" savo miesto kultūros centre. Tai tik antrosios teatro gastrolės į Uteną per 15 teatro gyvavimo metų, tad kviečiame nepraleisti šios retos galimybės pamatyti choreografės Anželikos Cholinos pastatymą pelniusį nevieną apdovanojimą ir šimtus šiltų žiūrovų įvertinimų.

© Dmitrij Matvejev

Bilietus galima įsigyti Utenos kultūros centro kasoje arba Bilietai.lt.

17 / 02 / 2014

A. Cholinos spektaklis Kuboje išrinktas metų geriausiu!

Anželikos Cholinos šokio spektaklis “Ana Karenina”, pastatytas E. Vachtangovo teatre su rusų dramos aktoriais, pelnė prestižinį Kubos "Villanueva 2013" apdovanojimą. Šios premijos steigėjas - Nacionalinė Kubos rašytojų ir kūrėjų sąjunga (UNEAC).

Kuboje „Ana Karenina“ buvo pristatyta 2013 spalio pabaigoje - spektaklis atidarė Tarptautinį Havanos teatro festivalį, kuriame buvo pristatyta virš 40 pastatymų iš užsienio. “Ana Karenina” buvo parodyta tris kartus, kaskart surinkdama po pilną 2,5 tūkst. žiūrovų talpinančią salę.

Sausio 31 d.  Havanoje vykusioje iškilmingoje "Villanueva 2013" premijų įteikimo ceremonijoje spektaklis "Ana Karenina" buvo apdovanotas kaip geriausias užsienietiškas pastatymas. Teatro kritikos ir atradimų skyriaus vadovas N. Espinoza apdovanojimų metu pasveikino visus susirinkusius ir priminė apie A. Cholinos spektalio premjerą Kuboje. „ Pagal klasikinį L. Tolstojaus romaną pastatytas šokio spektaklis paliko didžiulį įspūdį mūsų žiūrovams. Visi pripažįstame neginčijamą spektaklio režisūrinę vertę, aukštą profesionalumą ir įspūdingą aktorių artistiškumą, kūrybinį ir techninį pastatymo sudėtingumą. Šokio ir gestų kalba perteikta istorija – neabejotinas meno šedevras“, - sveikinimo kalboje minėjo N. Espinoza.

Rusijos spaudos ir kultūros atašė Kuboje S. Oboznovas pasakojo, kad tiek plojimų, kiek įteikiant premiją „Anai Kareninai“, nesulaukė nei vienas kitas apdovanojimas. „Įteikimo ceremoniją filmavo nacionalinė Kubos televizija, čia susirinko begalė diplomatų, Kubos kultūros ir meno veikėjų,nusipelniusių artistų, tad aš labai didžiuojuosi E. Vachtangovo teatro sėkme šioje šalyje“, - džiaugėsi S. Oboznovas.

11 / 11 / 2013

Vachtangovo teatre (Maskva) – Anželikos Cholinos premjera “Otelas”

E. Vachtangovo teatras ir Anželika Cholina gali džiaugtis sėkmingu bendradarbiavimu: po “Moterų kranto” ir “Anos Kareninos" choreografė pristatė jau trečią darbą šiame teatre – šokio spektaklį “Otelas” pagal V. Šekspyrą.

Spektaklyje šoka rusų dramos aktoriai, o Dezdemonos vaidmuo teko jau ne kartą A. Cholinos spektakliuose pasirodžiusiai Olgai Lerman. Kostiumų dailininkės Marijos Danilovos sumanymu, tarp tamsios spalvos rūbus dėvinčių aktorių vienintelė Dezdemona vilki baltą suknelę, simbolizuojančią jos tyrumą. Jos judesiai – lengvi ir grakštūs. Aktorė pasakoja, kad būtent Dezdemona išmokė ją būti atvira ir nuoširdžia.

Cholinos pastatyme nėra apibrėžtos vietos ar laiko. Pasakojama visais laikais aktuali istorija – apie meilę, pavydą, nepasitikėjimą. Aistringasis Otelas iš jautraus jaunuolio tampa grubiu pavyduoliu; visą laiką šalia esantis Jagas, įkūnydamas juodas mintis, rezga intrigas; tik Dezdemona išlieka harmoninga, jauna ir graži.

Marijaus Jacovskio kurta scenografija – minimalistinė. Vienintelė konstrukcija simbolizuoja ir laivą, ir inkarą, ir paprasčiausią lempą. Abstraktu ir simboliška. Juoda spalva sukelia artėjančios tragedijos nuojautą.

“Aš tiesiog norėjau parodyti, kaip pavydas gali sužlugdyti žmogų. Juk kiekvieno paklausus, kokias emocijas jis jaučia, šis viską žudantis jausmas tikrai būtų paminėtas,” – pasakoja A. Cholina.

Straipsniai apie spektaklį (rusų kalba): vmdaily.ru, vakhtangov.ru, ir 1tv.ru.

5 / 10 / 2012

A. Cholinos spektaklių solistė Olga Lerman (Maskva) apdovanota "Krištolinės Turandot" premija

Neseniai Maskvoje vykusiuose Pirmosios teatrinės premijos “Krištolinė Turandot” apdovanojimuose už Anos Kareninos vaidmenį A. Cholinos spektaklyje buvo apdovanota E. Vachtangovo dramos teatro aktorė Olga Lerman. Šią talentingą jauną aktorę netrukus išvysime ir Vilniuje – Spalio 24d. Ūkio banko teatro arenoje bus rodoma A. Cholinos premjera “Carmen”, kurioje Olga Lerman kuria pagrindinį Carmen vaidmenį. Šioje premjeroje dalyvauja vien tik rusų dramos aktoriai iš įvairių Maskvos teatrų – E. Vachtangovo, Nacijos, MCHAT’o, kt. Tai bus vienintelis jų pasirodymas Lietuvoje.

12 / 09 / 2012

„Ana Karenina“ nominuota apdovanojimui „Teatralo Žvaigždė“

Penktą kartą bus įteikti apdovanojimai „Teatralo žvaigždė“, ypatingi tuo, kad nugalėtojus renka ir nominacijas siūlo ne ekspertai, o žiūrovai. E. Vachtangovo teatro spektakliai nominuoti šešiems apdovanojimams, tarp kurių: „geriausias antraplanis aktorius“ – Evgenijus Kniazevas (Kareninas, „Ana Karenina“); „geriausias muzikinis spektaklis“ – „Ana Karenina“.

Nugalėtojai bus paskelbti suskaičiavus žiūrovų, balsavusių žurnalo „Teatralas“ tinklalapyje, balsus. Balsavimas tęsiasi iki lapkričio pabaigos.

 

31 / 08 / 2012

Tik vilniuje - „Carmen“ premjera su Maskvos aktorių trupe

2012 m. spalio 24 d. Lietuvos žiūrovams pažįstama „Carmen“ atgims naujam gyvenimui.

Naujo choreografės Anželikos Cholinos spektaklio artistų trupę sudaro tik Maskvos teatrų aktoriai. Pagrindinius vaidmenis atliks Olga Lerman (E. Vachtangovo teatras, Maskva), Leonid Bičevin (E. Vachtangovo teatras, Maskva), Dmitrij Solomykin (E. Vachtangovo teatras, Maskva), Eldar Džanibekov (E. Vachtangovo teatro studija, Maskva), Aleksej Nestrenko (R. Viktiuko teatras, Maskva). Iš viso spektaklyje vaidmenis kuria 24 aktoriai. Po repeticijų Maskvoje visa trupė atvyks į Vilnių, kur Ūkio banko teatro arenoje bus parodyti du spektakliai.

A. Cholinos šokio spektaklyje „Ana Karenina“, pastatytame Valstybiniame akademiniame E. Vachtangovo teatre Maskvoje, pagrindinį Anos vaidmenį sukūrusi Olga Lerman į Lietuvą atvyksta su visiškai kitokio charakterio Carmen vaidmeniu. Šią nepaprasto talento, neįtikėtinai persikūnyti gebančią aktorę jau yra pastebėję ir teigiamai įvertinę Rusijos teatro ir kino režisieriai, kritikai ir žiūrovai.

Trečią kartą „CARMEN“ spektaklį statanti choreografė teigia: „Visada noriu sugrįžti prie šios temos, nes laikui bėgant ją jaučiu vis giliau. Ankstesniuose pastatymuose nebuvau iki galo tiksli, dabar tobulinu režisūrinius sprendimus ir choreografiją atsižvelgdama į nepaprastai gabių ir artistiškų solistų galimybes“.

Spektaklyje skambės G. Bizet, R. Ščedrino muzika, bus išsaugota Jūratės Paulėkaitės scenografija ir sukurti nauji Juozo Statkevičiaus kostiumai.

Sukurta